HAJDUK Smart 2LXLTh 590x450 - drzwiczki bezramowe

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 9 431,00 zł 9431.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3
Producent: Hajduk
Kod produktu: HAJDUK/SMART/2LXLTH/450

Opis

Urządzenie o konstrukcji stalowo-szamotowej, o dużej sprawności i wysokim zakresem pracy grzewczej. Jest to wkład konwekcyjny z dwoma przeszkleniami, przez które można oglądać płonący ogień co sprawia że jego wygląd jest nowoczesny, a samo urządzenie pasuje do nowoczesnych i eleganckich wnętrz. Wyposażone jest w innowacyjny system regulacji co stwarza go bardzo praktycznym w użytkowaniu. Dodatkowo model ten posiada tzw. drzwiczki bezramowe co powiększa optycznie wygląd wkładu oraz poprawia wizję ognia. 

KONSTRUKCJA

Wkład posiada nowoczesną dwupłaszczową konstrukcję co podnosi jego wytrzymałość i dale gwarancje na długie lata. Precyzję wykonania elementów konstrukcyjnych gwarantują wycinarki laserowe, krawędziarki i giętarki numeryczne. Wszelkie spawy wykonane są w osłonie gazu szlachetnego co powoduje ich bardzo dobrą jakość, szczelność oraz bezpieczeństwo w codziennej eksploatacji. Taką właśnie techniką zostały zespolone za sobą czopuch i korpus wkładu – rezygnacja z materiałów uszczelniających oraz śrub gwarantuje najwyższą jakość wykonania. We wkładzie zastosowano ceramiczne szyby o wytrzymałości do 800 °C. Palenisko jest odpowiednio obniżone względem drzwi w celu zapewnienia miejsca na załadunek drewna i popiół. Urządzenie posiada także wyjmowany popielnik co stwarza go jeszcze bardziej przyjemny w eksploatacji.
Wkład posiada innowacyjny mechanizm podnoszenia drzwi do góry CLING zapewnia on wysoki komfort obsługi poprzez lekką i precyzyjną pracę.

WYKORZYSTANIE ENERGII

Wyjątkowo wysoki czopuch oraz rura płomiennica przechodząca przez niego powodują odzysk dodatkowej ilości gorącego powietrza ze spalin. Sterowanie procesem spalania w tym urządzeniu jest bardzo precyzyjne – doprowadzanie i rozdział powietrza kontrolowane są przez dwa regulatory prędkości spalania. Powietrze pierwotne doprowadzane jest poprzez popielnik, a powietrze wtórne poprzez górną, tylną część paleniska. Dwa deflektory znajdujące się w urządzeniu optymalizują zużycie drewna i chronią środowisko. Pierwszy wermikulitowy podwyższa temperaturę w palenisku, a drugi stalowy wydłuża drogę spalin. Stabilizację temperatury w pomieszczeniu zapewnia palenisko wyłożone kształtkami szamotowymi. Natomiast za zwiększenie powierzchni wymiany ciepła odpowiadają radiatory umieszczone po bokach i z tyłu wkładu.
Urządzenie nadaje się do nowoczesnych i energooszczędnych domów z rekuperacją.


Dzięki zastosowaniu ww. technologii urządzenie posiada certyfikaty zgodności z Europejską Normą EN 13229, zaostrzeniem BImSchV próg drugi wymagany od 2015 roku dla Niemiec, art.15A dla Austrii próg od 2015 oraz LRV dla Szwajcarii, uprawniające do sprzedaży wyrobów Hajduk na terenie całej Europy.

PARAMETRY TECHNICZNE

 Wymiar drzwi 590x450mm
Moc nominalna 6.5 kW
Zakres pracy grzewczej 4 - 9 kW
Sprawność chwilowa 90 %
Sprawność średnia 82 %
Emisja CO 1.00 g/m3
Emisja pyłu 0.01 g/m3
Temperatura spalin 245 stopni C
Wylot spalin 180 mm
Wlot powietrza 150 mm
Rodzaj paliwa drewno
Długość polan 40 cm
Załadunek nominalny 2.0 kg
Zużycie paliwa 2.0 kg/h
Konstrukcja stalowo-szamotowa
Waga 175 kg

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl