HAJDUK Volcano ATh - drzwiczki bezramowe

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 3 tygodnie
Cena: 12 145,00 zł 12145.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Hajduk
Kod produktu: HAJDUK/VOLCANO/ATh/450

Opis

Urządzenie o konstrukcji stalowo-szamotowej, o dużej sprawności i wysokim zakresem pracy grzewczej. Wyposażone jest w innowacyjny system regulacji co stwarza go bardzo praktycznym w użytkowaniu. Dodatkowo model ten posiada tzw. drzwiczki bezramowe co powiększa optycznie wygląd wkładu oraz poprawia wizję ognia.

KONSTRUKCJA

Wkład posiada nowoczesną dwupłaszczową konstrukcję co podnosi jego wytrzymałość i dale gwarancje na długie lata. Precyzję wykonania elementów konstrukcyjnych gwarantują wycinarki laserowe, krawędziarki i giętarki numeryczne. Wszelkie spawy wykonane są w osłonie gazu szlachetnego co powoduje ich bardzo dobrą jakość, szczelność oraz bezpieczeństwo w codziennej eksploatacji. Taką właśnie techniką zostały zespolone za sobą czopuch i korpus wkładu – rezygnacja z materiałów uszczelniających oraz śrub gwarantuje najwyższą jakość wykonania. We wkładzie zastosowano ceramiczne szyby o wytrzymałości do 800 °C. Palenisko jest odpowiednio obniżone względem drzwi w celu zapewnienia miejsca na załadunek drewna i popiół. Urządzenie posiada także wyjmowany popielnik co stwarza go jeszcze bardziej przyjemny w eksploatacji.
Wkład posiada innowacyjny mechanizm podnoszenia drzwi do góry CLING zapewnia on wysoki komfort obsługi poprzez lekką i precyzyjną pracę.

WYKORZYSTANIE ENERGII

Wyjątkowo wysoki czopuch oraz rura płomiennica przechodząca przez niego powodują odzysk dodatkowej ilości gorącego powietrza ze spalin. Sterowanie procesem spalania w tym urządzeniu jest bardzo precyzyjne – doprowadzanie i rozdział powietrza kontrolowane są przez dwa regulatory prędkości spalania. Powietrze pierwotne doprowadzane jest poprzez popielnik, a powietrze wtórne poprzez górną, tylną część paleniska. Dwa deflektory znajdujące się w urządzeniu optymalizują zużycie drewna i chronią środowisko. Pierwszy wermikulitowy podwyższa temperaturę w palenisku, a drugi stalowy wydłuża drogę spalin. Stabilizację temperatury w pomieszczeniu zapewnia palenisko wyłożone kształtkami szamotowymi. Natomiast za zwiększenie powierzchni wymiany ciepła odpowiadają radiatory umieszczone po bokach i z tyłu wkładu.
Urządzenie nadaje się do nowoczesnych i energooszczędnych domów z rekuperacją.

PARAMETRY TECHNICZNE

 Wymiar drzwi 750x450mm
Moc nominalna 11 kW
Zakres pracy grzewczej 5 - 15 kW
Sprawność chwilowa 85 %
Sprawność średnia 75 %
Emisja pyłu 0.55 g/m3
Temperatura spalin 250 stopni C
Wylot spalin 200 mm
Wlot powietrza 150 mm
Rodzaj paliwa drewno liściaste
Długość polan 50 cm
Załadunek nominalny 5.6 kg
Zużycie paliwa 3.7 kg/h
Konstrukcja stalowa z wyłożeniem ceramicznym
Waga 240 kg

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl