JUNO 12 panel czarny

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 3 999,00 zł 3999.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: JUNO/12/C

Opis

JUNO to prosty i elegancki piec wolnostojący, którego wygląd idzie w parze z doskonałymi parametrami cieplnymi. Piec sprawdzi się w dużych, jak i niewielkich przestrzeniach. Jego zaletą jest możliwość regulacji dostarczanego powietrza, dzięki wbudowanemu dolotowi. Piec wyposażony jest w dekoracyjne przeszklenie typu glass, a w utrzymaniu go w czystości pomaga system czystej szyby oraz oddzielny pojemnik na popiół.

Główne cechy produktu:

wbudowany dolot zimnego powietrza,
wyłożenie komory spalania,
szyba typu glass,
system czystej szyby,
wyjmowany ruszt i popielnik.

 

WYKORZYSTANIE ENERGII

Dzięki wyłożeniu komory spalania materiałem Acumotte spalanie jest efektywniejsze, a temperatura jest utrzymywana dłużej.

Deflektor natomiast wydłuża drogę spalin co powoduje dopalanie cząstek opału. Powoduje to również podniesienie efektywności spalania, lepsze wykorzystanie energii oraz minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Powietrze pierwotne z zewnątrz dostaje się do pieca, dzięki wbudowanemu dolotu powietrza fi 125 mm. Znajduje się on od spodu wkładu, któryposiada zaślepkę na tylnej ścianie oraz otwór w podstawie pieca, dzięki temu użytkownik ma możliwość wyboru sposobu podłączenia dolotu. Regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem znajdującej się poniżej drzwiczek.

Powietrze wtórne natomiast regulowane jest Regulacja powietrza wtórnego, zainstalowanego nad drzwiami pieca (kurtyna powietrzna). Otwarcie mechanizmu umożliwia doprowadzenie powietrza do wkładu w górną jego część, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery. Szyba pozostaje czysta poprzez skierowane powietrza kierownicę, które "omiata" ją powodując odsuwanie od niej ognia i dymu, co znacznie ogranicza osadzanie się na niej sadzy.

 

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Front wkładu wyposażony w ceramikę żaroodporną wytrzymującą temperaturę do 800°C, a korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali. 

Nasz piec jest całkowicie bezpieczny w każdym aspekcie. Doskonałą szczelność zapewniają solidne spawy wykonane w osłonie gazu szlachetnego, wszystkie elementy zostały wykonane za stali oraz wycinane laserowo i wyginane na giętarkach CNC.

WYGODNE UŻYTKOWANIE

Utrzymanie wkładu w czystości jest łatwiejsze dzięki zamontowanemu rusztowi oraz pojemnikowi, w którym gromadzi się popiół. 

Dodatkowo ograniczone osadzanie sadzy następuje dzięki zastosowanemu systemowi czystej szyby. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki temu nie brudzi się i oddaje do pomieszczenia więcej ciepła.

 

NOWOCZESNY DESIGN

Piec posiada pojedynczą, dekoracyjną szybę typu glass, co powoduje że wygląda elegancko i nowocześnie. Tego rozwiązanie optycznie powiększa front wkładu i podkreśla wizję ognia.

 

DANE TECHNICZNE

Moc nominalna (kW)                         12,0
Zakres mocy grzewczej (kW)            6.0 - 16.0
Sprawność cieplna (%)                      75,0
Przeznaczony do rekuperacji           Nie
Waga (kg)                                             200,0
Rodzaj przeszklenia                           proste
Otwieranie drzwi                                w lewo
Materiał wykonania                           szkło, stal
Szerokość (cm)                                   89,90
Wysokość (cm)                                   90,10
Głębokość (cm)                                  45,10
Dolot powietrza                                 Tak
Wyłożenie komory spalania            Tak
Popielnik                                             Tak
Ozdobna szyba typu glass               Tak

Rodzaj paliwazalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20%
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w %0,10
Średnica wylotu spalin (mm)             150
Temperatura spalin (℃)                      320,0
Max długość polan (cm)                      35
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3)            34,0
Zgodność z normą BlmSchV 2           Tak

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl