Piec wolnostojący kaflowy NADIA 8 kafel MILANO

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 14 dni ( Zadzwoń : 660 517 387 )
Cena: 9 670,00 zł 9670.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Kratki.pl
Kod produktu: NADIA/MILANO

Opis

DESIGN

Wkład kominkowy Nadia jest to urządzenie idealnie nadające się do stylizowanych pomieszczeń. Kafle znajdujące się na obudowie mają prostą geometryczną budowę oraz są duży rozmiar. Dzięki ich zastosowaniu obudowa wpływa na wydłużenie oddawania ciepła, co stanowi dodatkowe źródło ogrzewania po wygaszeniu paleniska.

WYKORZYSTANIE ENERGII

Komora spalania wyłożona jest Acumotte czyli materiałem akumulującym ciepło i podnoszącym temperaturę w palenisku. Dzięki zastosowaniu dwóch deflektorów wydłużających drogę spalin efektywność spalania jest wysoka, a wykorzystanie energii lepsze. Całość minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm. Jego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem  znajdującą się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.
We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt. Powietrze wtórne - zapewniające ekologiczne spalanie - dostarczane jest otworami w tylnej ścianie.
Dodatkowo piec posiada system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery.

BEZPIECZEŃSTWO

Korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali. Zapewnia to stabilność całej konstrukcji. Nadia wyposażona jest w ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 800°C. Oferowane przez Nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.

UŻYTKOWANIE

Wkład bezrusztowy - dopalanie na popiele, co oznacza, że opał wypala się na drobny popiół, którego pozostaje minimalna ilość. Uzyskana w ten sposób energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie wykorzystana. Możliwość zastosowania w różnych warunkach montażowych, dzięki regulowanym nóżkom i ruchomemu wylotowi spalin z regulacją ustawienia 360°. Przeszklenie wkładu pozostaje czyste dzięki zastosowanemu w nim systemowi czystej szyby. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki czemu nie brudzi się.

DANE TECHNICZNE

Moc nominalna (kW) 7,0
Zakres mocy grzewczej (kW) 3.0 - 9.0
Sprawność cieplna (%) 80,0
Średnica wylotu spalin (mm) 200
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU Tak
Przeznaczony do rekuperacji Tak
Rodzaj paliwa zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20%
Waga (kg) 274,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,10
Temperatura spalin (℃) 245,0
Max długość polan (cm) 30
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 38,0
Zgodność z normą BImSchV 2 Tak
Współczynnik efektywności energetycznej EEI 105,40
Rodzaj przeszklenia proste
Otwieranie drzwi w lewo
Materiał wykonania stal, kafel
Szerokość (cm) 77,50
Wysokość (cm) 144,83
Głębokość (cm) 57,70
Dolot powietrza Tak
Wyłożenie komory spalania Tak
Popielnik Nie
Ozdobna szyba typu glass Tak

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl