ZIBI 12 lewy BS DECO

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: od ręki
Cena: 4 260,00 zł (brutto) 4260.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Kratki.pl
Kod produktu: ZIBI/L/BS/DECO

Produkty powiązane

Opis

WYKORZYSTANIE ENERGII

Dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza powietrze dostarczane do wkładu odbywa się wyłącznie z zewnątrz. Regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy znajdującej się poniżej drzwiczek, którą ustawia się jednym regulatorem co sprawia że użytkowanie jest bardzo proste i intuicyjne. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.
Dzięki dwóm deflektorom, które wydłużają drogę spalin dopalanie cząstek opału jest bardziej efektywne, a jednocześnie minimalizuje emisją szkodliwych substancji do atmosfery. Komora spalania wyłożona materiałem akumulującym ciepło (Acumotte) dodatkowo poprawia proces spalania i powoduje dłuższe utrzymywanie temperatury. Ponadto dzięki gęsto rozmieszczonym radiatorom wykorzystanie ciepła jest maksymalne.
Podwójny system dopowietrzenia komory spalania odpowiada za dostarczanie powietrza pierwotnego przez system otworów umieszczonych w płotku co pomaga w rozpalaniu drewna.

System czystej szyby (kurtyna powietrza) zastosowany w tym urządzeniu to system kanałów umieszczonych na bokach kominka dostarczających powietrze bezpośrednio na szybę. Dzięki temu tlen dostarczany jest do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery.

BEZPIECZEŃSTWO

Wysokogatunkowa stal zastosowana w korpusie i froncie dają dużą odporność na działanie wysokich temperatur, a solidne spawy wykonane w osłonie gazu szlachetnego doskonałą szczelność. Wszystkie stalowe elementy są wycinane laserowo i wyginane na giętarkach CNC.
Żaroodporna ceramika, w którą wyposażony jest wkład wytrzymuje temperaturę do 800°C oraz posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.
Wężownica natomiast chroni kominek przed przegrzaniem (króciec wejścia/ wyjścia 1⁄2”).

UŻYTKOWANIE

Proponowane urządzenie jest bezrusztowe czyli występuje tu tzw. zjawisko dopalania na popiele. Oznacza to, że opał wypala się na drobny popiół, którego pozostaje minimalna ilość, a uzyskana w ten sposób energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie wykorzystana.

System czystej szyby pomaga w utrzymaniu czystości, jest to bardzo prosty mechanizm, w którym kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki temu nie brudzi się.

Ruchomy wylot spalin, w który wyposażony jest omawiany wkład pomaga w montażu, nie ma konieczności zakupu dodatkowych kolan. W ten sposób można dostosować kąt podłączenia wkładu do instalacji kominowej.
Regulowanie nóżki umożliwiają precyzyjne zniwelowanie nierówności podłoża i wypoziomowanie wkładu.

NOWOCZESNY DESIGN

Ozdobna szyba typu glass powoduje że kominek wygląda elegancko i nowocześnie. Dodatkowo ta pojedyncza szyba optycznie powiększa front wkładu. Zastosowanie łączenia szyby bez szprosa nadaje mu niezwykle dekoracyjny wygląd.

DANE TECHNICZNE

Moc nominalna (kW) 11,0
Zakres mocy grzewczej (kW) 4.5 - 14.0
Sprawność cieplna (%) 80,0
Średnica wylotu spalin (mm) 180
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU Tak
Przeznaczony do rekuperacji Tak
Rodzaj paliwa zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20%
Waga (kg) 161,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,10
Temperatura spalin (℃) 290,0
Max długość polan (cm) 40
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 38,0
Zgodność z normą BImSchV 2 Tak
Współczynnik efektywności energetycznej EEI 105,40
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2) ≥900
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2) ≥700
Rodzaj przeszklenia boczne
Otwieranie drzwi w lewo
Materiał wykonania stal
Głębokość (cm) 44,00
Dolot powietrza Tak
Wyłożenie komory spalania Tak
Popielnik Nie
Ozdobna szyba typu glass Tak

Schematy

88

88

Gwarancja

 

Gwarancja:

 

 

Podstawą gwarancji jest faktura Vat. Sklep  Wkładygrzewcze zawsze każdemu Klientowi wystawia  fakturę Vat za zakupione produkty. Faktura wysyłana jest pocztą elektroniczną na wskazany przez klienta adres e-mail. 
Jako  dzień rozpoczynający okres gwarancyjny uznaje się datę wystawienia faktury.
 

W przypadku pęknięć szamotu czy też płyty tylnej należy ją wymienić.
Każda ingerencja we wkład [np. własnoręczny montaż dolotu powietrza] wiąże się z utratą gwarancji. 
Powodem utraty gwarancji może być również niewłaściwe podłączenie wkładu - tutaj bardzo ważnym aspektem dobrego działania wkładu kominkowego jest jego montaż, 
w odpowiednich odległościach od ścian lub też palenie nieodpowiednim paliwem we wkładzie kominkowym
[np. węglem kamiennym].

 

Producent

Kratki.pl

Znany i ceniony polski producent wkładów kominkowych. Prężnie rozwijająca się firma, otwarta na nowoczesne rozwiązania, nie raz udowodniła, że jej sukces nie jest przypadkowy. Kratki.pl eksportuje swoje produkty do wielu krajów, między innymi do Szwecji, Norwegii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Czech, Słowacji, Niemiec, Grecji, Hiszpanii, Belgii, Francji, Austrii czy Szwajcarii.

Wiele z tych krajów słynie z doskonałych wyrobów odlewanych na wkłady kominkowe, a jednak nasz polski producent znajduje tam swoich klientów i z powodzeniem się rozwija. To dowód na to, że produkty tego producenta są najwyższej klasy.

Dodatkowo za tym stwierdzeniem przemawia fakt licznych nagród i wyróżnień, przyznawanych firmie w ostatnich latach – „Laur Klienta” 2006, 2009, 2010, 2011; „Płomień roku 2010”,
czy tytuł „Produkt przyjazny dla mego domu”.

Dostawa

Dostawa:

Towar dostarczany jest przez firmy kurierskie DHL, Raben, UPS, PKS w zależności od rodzaju zamówienia towar dostarczany jest nawet w 48 godzin na miejsce systemem door to door. Klient po złożeniu zamówienia jest informowany o wysłaniu do niego towaru w formie e mail. Nr telefonu klienta jest przekazywany kurierowi 
by ułatwić odbiór towaru – Kurier dzwoni w dniu dostawy towaru najczęściej ok.
godziny przed planowanym przyjazdem.

Towar należy sprawdzić po odebraniu czy nie jest uszkodzony w obecności kuriera. W przypadku stwierdzenia jakiegokolwiek uszkodzenia towaru należy sporządzić protokół szkodowy i zgłosić taki fakt do sklepu Wkładygrzewcze.pl. Sklep wysyła ponownie towar nowy do Państwa
.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Promocja kończy się za:

00 dni 00 godz 00 min 00 sek

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl